ČLENOVÉ
Radek Baborák

Radek Baborák

Horn

Radek Baborák patří mezi nejvýraznější osobnosti mezinárodní hudební scény. Sólově koncertuje se světovými orchestry a spolupracuje se špičkovými dirigenty a hudebníky. Je hostem prestižních festivalů, jeho koncerty jsou nahrávány a přenášeny rozhlasovými a televizními stanicemi .Rozsáhlá diskografie zahrnuje ceněné nahrávky, realizované u předních vydavatelství klasické hudby.
Odborná kritika a posluchači oceňují jeho elegantní, nenásilný přednes, zpěvný tón i virtuosní techniku, která mu dovoluje překračovat limity lesního rohu, rozšiřovat a obohacovat hornový repertoár. Jako jediný na světě vystupuje na recitálech s klavírem, harfou, varhanami, orchestrem a smyčcovým kvartetem.
Jako sólista vystoupil s Berlínskou filharmonií řízenou Danielem Barenboimem, Simonem Rattlem.S Mnichovskou filharmonií pod taktovkou Jamese Lewina.Pravidelně vystupuje se Seiji Ozawou.
Neodmyslitelnou součástí Baborákova hudebního života tvoří komorní hudba. Je uměleckým vedoucím a dirigentem České Sinfonietty, Pražských komorních solistů, Českého hornového sboru, Afflatus Quintet, Baborak Ensemble.Po osmy sezónách na postu sólo hornisty Berlinskych filharmoniků,se rozhodl věnovat sólové kariéře, pedagogické činnosti a dirigování.
Narodil se v roce 1976,na lesní roh začal hrát v osmi letech u prof.Karla Křenka, vystudoval Pražskou konzervatoř- prof. Bedřich Tylšar. Vítěz soutěží v Ženevě, Markneukirchenu, ARD Mnichov. Vyučuje na HAMU Praha.

Dalibor Karvay

Dalibor Karvay

Violin

Dalibor Karvay, vítěz prestižní soutěže Davida Oistracha v Moskvě, se narodil 25. července 1985 na Slovensku. Jeho mimořádný hudební talent se začal projevovat již v raném dětství. Ve třech letech začal hrát na housle pod vedením svého otce a ve studiu pokračoval jako mimořádný žák profesora Bohumila Urbana na Konzervatoři v Žilině. V roce 1999 byl přijat do třídy renomovaného pedagoga a houslisty, profesora Borise Kuschnira na Vídeňské Konservatoři. Během studijních let se zúčastnil řady mistrovských kurzů, mimo jiné u profesorů jako Eduard Grach, Mintscho Mintschev, Herman Krebbers.
Vítězstvím v mnoha mezinárodních soutěžích – VIII. IMYM Córdoba (1996), Eurovision for young musician v Berlíně (2002), C.I. de Tibor Varga (2003), New Talent IMC Bratislava ( 2005), David Ostrach International violin competition Moskva (2008),se Dalibor Karvay etabloval mezi žádané sólisty na mezinárodních podiích. Pravidelně vystupuje s řadou evropských orchestrů mezi nejvýznamější patří Englisch chamber orchestra, Berlin Rundfunk Orchestra, Camerata Salzburg, RSO Wien, Solisten Européens Luxemburg, Wiener Kammerorchestra, Česká a Slovenská Filharmonie.
Dirigentskými partnery mu byli osobnosti jako Leif Sagerstram, Marek Janowsky, Ion Marin, Ali Rahbari, Olivier Dohnanyi, Ondrej Lenárd. V roce 2003 koncertoval s Mstislavem Rostropovičem na koncertě v zámku Windsor pro Prince Charlese.
Nedílnou součástí hudebního života Dalibora Karvaye tvoří komorní hudba a pedagogická činnost.Opakovaně vystupoval na ,,Seiji Ozawa Academy´´ ve Švýcarsku, účastní se komorních festivalů společně s umělci jako Julian Rachlin, Wenzel Fuchs, Boris Kuschnir. Společně s Radkem Baborákem zakládal Českou Sinfoniettu, se kterou pravidelně vystupuje jako sólista a jehož je koncertním mistrem. Hraje na mistrovské housle Mattieu Devuyst.

Martina Bačová

Martina Bačová

Violin

Houslistka Martina Bačová, patří mezi nejžádanější české umělce své generace.
Její sólové koncerty jsou ceněny odbornou kritikou i publikem, které dovede upoutat expresivním, dynamickým a vášnivým hudebním projevem. Sólově vystupuje na festivalech jako Pražské Jaro, Mahlerova Jihlava, Festival de Nancy, St. Gellert festival, Jerusalem Festival, Festival de la Vezere, Janáčkovy Hukvaldy. Pravidelně koncertuje v prestižních sálech ve Švýcarsku, Německu, Francii, Nizozemí, Maďarsku,
Španělsku, Koreii, USA. Vystupovala se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu, Jerusalem Symphony Orchestra, Janáčkovou Filharmonií Ostrava, Orchestrem hl.m.Prahy FOK, PKF- Prague Philharmonia, Filharmonií Hradec Králové, Karlovarským Symfonickým Orchestrem, Severočeskou Filharmonií Teplice, Filharmonií Bohuslava Martinů, s komorními orchestry Camerata Janáček, Czech Virtuosi, St. Gellert Academy. Spolupracuje s Českým rozhlasem a Českou televizí.

Na jejím debutovém CD ,,Elegantní provokace" s klavíristou Alexandrem Starým,
které získalo prestižní ocenění ve Velké Británii ,,Outstanding Recording´´v prestižním International Record Review Journal, nahrála skladby Leoše Janáčka, Bély Bartóka, George Enescu, Otmara Máchy.

Martina pochází z muzikantské rodiny. Studia započala v rodné Ostravě na Janáčkově konzervatoři a později na Pražské konzervatoři. Po absolvování Fakulty Umění u profesora Zdeňka Goly, pokračovala na Hochschule für Musik Carl Maria von Weber v Dráždánech u profesora Ivana Ženatého od roku 2008 a v roce 2011 graduovala s "Meisterklasse Diplom".

Martina Bačová získala první ceny na mezinárodních soutěžích - Kociánova houslová soutěž, Prague Junior Note, Beethovenův Hradec, a hlavní cenu poroty mistrovských kurzů v Meissenu. Na základě nahrávky obdržela stipendium na Clevelend Encore School for Strings, kde studovala u Lindy a Davida Cerone.
Paralelně se sólovými a komorními projekty působí jako koncertní mistr České Sinfonietty, Pražštích komorních sólistů a orchestru Summer Academy Biel.

Karel Untermüller

Karel Untermüller

Viola

Karel Untermüller nar.1972 je absolventem Pražské konzervatoře ve třídě Jaroslava Ruise a Hudební fakulty AMU v Praze u prof.Lubomíra Malého.Zúčastnil se mistrovských kurzů u významných osobností,jako jsou či byli Norbert Brainin,Sigmund Nissel a Thomas Kakuska.
Karel Untermüller je členem Sukova komorního orchestru,kde působí již mnoho let jako vedoucí skupiny viol.Zároveň je členem Heroldova kvarteta,souboru,který za patnáct let své existence účinkoval v mnoha zemích Evropy,v Japonsku,Austrálii,na Havajských ostrovech atd.Kvarteto zavítalo do slavných koncertních síní,jako jsou londýnská Wigmore Hall,frankfurtský Sendesaal,L’Auditori v Barceloně nebo Palau de la Música ve Valencii.
Ansámbl natočil několi kompaktních disků,další snímky pořídil pro Český rozhlas,ABC Classic FM Sydney,pro Hessenský rozhlas a společnost Supraphon.Soubor koncertoval například s Josefem Sukem,Michalem Kaňkou či Ludmilou Peterkovou.
Heroldovo kvarteto je nositelem Ceny Českého spolku pro komorní hudbu.

Jako sólista spolupracoval Karel Untermüller s mnoha českými orchestry (Symfonický orchestr Českého rozhlasu,Sukův komorní orchestr,Komorní filharmonie Pardubice,Západočeská filharmonie atd.Významná je jeho spolupráce s jedinečnou osobností české hudby,hoslistou Josefem Sukem.S ním a dalšími vyníkajícími instrumentalisty (Jiří Bárta,Pavel Šporcl,Jan Simon aj.)natočil tři kompakní disky s komorními skladbami Antonína Dvořáka a Josefa Suka a vystupoval na mnoha koncertech,včetně festivalových večerů Pražského jara.

Karel Untermüller je často zván ke spolupráci s dalšími komorními soubory,jako host účinkuje např.s Wihanovým kvartetem,Stamicovým kvartetem,Haasovým kvartetem atd.Pravidelně se účastní Mezinárodního hudebního festivalu Kutná Hora,zaměřeného na komorní hudbu,kde spolupracoval např.s violoncellistou Jiřím Bártou,klavíristou Konstantinem Lifschitzem,houslistkou Larou st.Johm z Kanady,britskou houslistkou Chloe Hanslip,nebo s hornistou Radkem Baborákem.

Působí jako pedagog na Konzervatoři Teplice a na AMU v Praze.

Hana Baboráková

Hana Baboráková

Cello

Violoncellistka Hana Baborákova Shabuová je zakládající členkou souboru od roku 2001 a její expresivní hudební projev a nezaměnitelná tónová prezence, tvoří nedílnou součást zvukového spektra Baborák Ensemble. Vyhledávaná komorní hráčka spolupracuje s hráči Berlínských, Mnichovských, Petrohradských Filharmoniků na festivalech St.Petersburg-White Nights, Pražské Jaro, Smetanova Litomyšl, Janáčkův festival, Musica Trancoso, Mitte Europa, Lipa Musica. Během své kariéry vystoupila v nejprestižnějších sálech v Evropě, Asii a USA, mezi jinými v Carnegie Hall, Suntory Hall, Paris Opera, Teatro La Scalla, Berlínská Filharmonie.
Působila ve Statní opeře Mnichov hrála pod vedením maestra Zubina Mehty a Wolfganga Sawalische a jako členka West – Eastern Divan Orchestra spolupracovala s maestrem Danielem Barenboimem. Od roku 2010 je vedoucí skupiny České Sinfonietty a Pražských komorních sólistů.
V roce 2001 byla oceněna cenou Gideona Kleina na soutěži Pražského Jara. Realizovala nahrávky pro společnosti Suprafon, Exton, Animal records, Český rozhlas a Českou televizi.
Studium violoncella začala pod vedením prof. Mirko Škampy v deseti letech. Později studovala ve třídě prof.Františka Pišingera na Pražské Konzervatoři a na Hamu u prof. Miroslava Petráše. V roce 1997 byla přijata na Mnichovskou Hochschule für Musik do třídy renomovaného pedagoga Waltra Nothase, kterou absolovovala získáním Mistrovského diplomu v roce 2001.
Hana Baboráková Shabuová se narodila do rodiny s bohatou muzikantskou tradicí. Oba rodiče jsou respektovaní hudební pedagogové .Jako pokračovatelka rodinné tradice, se aktivně pedagogicky podílí při výchově mladé generace violoncellistů.

Miroslav Sekera

Miroslav Sekera

Piano

V roce 2002 se stal vítězem mezinárodní soutěže J. Brahmse v rakouském
Portschachu. Již předtím získal ocenění v mnoha významných soutěžích u nás i
v zahraničí, jako například:
1. cenu v soutěži F. Chopina v Mariánských Lázních, 1. cenu v soutěži pořádané
HAMU (Stipendium firmy YAMAHA), 2. cenu v mezinárodní soutěži v Gaillardu
ve Francii.

Hře na klavír se věnuje od tří let, kdy jeho nevšední talent objevila vynikající
pedagožka profesorka Zdena Janžurová. Současně s klavírem započal studium
hry na housle. Díky umění hry na klavír a současně na housle byl vybrán do role
malého Mozarta v oskarovém filmu „Amadeus“ režiséra Miloše Formana. Hře
na oba nástroje se věnoval až do svého přijetí na Pražskou konzervatoř, kde se
rozhodl pouze pro studium hry na klavír. Byl přijat do třídy profesorky Evy Boguniové.
Po celou dobu studií též navštěvoval třídu profesora Martina Ballýho. Dále pokračoval
Na Hudební fakultě Akademie múzických umění v Praze u docenta Miroslava Langera.
Studium dokončil v roce 1999, jako nejúspěšnější student.

V roce 2006 mu bylo vydáno sólové CD firmou Multisonic za podpory Nadace
Českého hudebního fondu s díly J.Brahmse, D. Scarlattiho, M. Moszkovského.
Pro soudobého bostonského hudebního skladatele Josepha Summera nahrál v USA
tři CD, které vydaly nahrávací společnosti Albany Records a Navona Records. V roce 2013
nahrál s houslistou Josefem Špačkem CD pro firmu Supraphon. Pravidelně
spolupracuje s Českým rozhlasem. Již podruhé vystoupil jako sólista se symfonickým
orchestrem FOK pod vedením dirigenta Jiřího Kouta. Pravidelně spolupracuje
s mezzosopranistkou Dagmar Peckovou.